Kapat
Türk Telekom Kampanyalar 3.195 0

1 Milyon Yazılımcı Programına Katılanlara Aylık 6 GB İnternet 

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından başlatılan 1 milyon yazılımcı istihdam programına önemli bir destek de GSM operatörlerinden geldi. Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone, 1 milyon yazılımcı projesine katılan tüm abonelerine 6 GB internet hediye edeceğini açıkladı. Bu yazımızda 1 milyon yazılımcı programına Katılanlara Aylık 6 GB İnternet hakkında bilgi vereceğiz.

Corona virüs ile mücadele kapsamında Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yazılımcı olmak ve bu alanda kariyer yapmak isteyenlere yönelik oldukça ilgi çekici bir adım atıldı. Bakanlık ve BTK tarafından ortaklaşa hazırlanan proje kapsamında 1 milyon yazılımcı yetiştirilmesi için eğitimlere başladı.

1 MİLYON YAZILIMCI PROGRAMINA KATILANLARA AYLIK 6 GB İNTERNET 

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan ve 1 milyon katılımcının internet üzerinden hizmet alacağı bu eğitim kapsamında bir destek de Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone operatörlerinden geldi. Operatörler, 1 milyon yazılımcı projesine katılım sağlayan abonelerine, eğitimlerde kullanabilecekleri 6 GB internet hediye edeceklerini açıkladı.

Operatörlerden verilecek 6 GB internet hediyesi ile ilgili açıklama Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapıldı. Albayrak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, 1 milyon yazılımcı projesine katılanlara operatörlerinden 6 GB internet hediye edilmesine karar verdiklerini ifade etti.

1 MİLYON YAZILIMCI PROGRAMINA KATILANLARA AYLIK 6 GB İNTERNET NASIL ALINIR?

1 Milyon Yazılımcı Programına Katılanlara Aylık 6 GB İnternet nasıl alınır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanmış olan 1 milyon yazılımcı programına katılmış olan kişiler, operatörlerinden 6 GB interneti otomatik olarak alabilecekler.

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone, projeye katılım sağlamış olan abonelerine 6 GB interneti otomatik olarak tanımlayacak. Söz konusu 6 GB internet, sadece program kapsamında eğitim alırken kullanılabilecek. Böylece katılımcıların internet sıkıntısı nedeniyle eğitimlerinden geri kalmaması sağlanmış olacak.

1 MİLYON YAZILIMCI PROGRAMINA KATILANLARA AYLIK 6 GB İNTERNET NE ZAMAN YÜKLENECEK?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ ın 19 Mayıs tarihinde yaptığı sevindirici açıklamanın ardından 1 milyon yazılımcı programına dahil olmuş olan kişiler, 6 GB internetlerini ne zaman alacaklarını merak etmeye başladı.

1 Milyon Yazılımcı Programına Katılanlara Aylık 6 GB İnternet ne zaman yüklenecek sorusuna cevap olarak şu anda belirli bir tarih vermek mümkün değil. Bakanlık ve operatörlerin gerçekleştirdiği anlaşma kapsamında Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone abonelerine verilecek olan 6 GB internet hediyesinin ne zaman yükleneceği henüz kesinleşmedi.

15 YAŞINDAN KÜÇÜK KATILIMCILAR İÇİN YENİ DÜZENLEME YAPILDI

1 milyon yazılımcı programına katılan 15 yaşından küçük katılımcılar için de yeni düzenlemelere gidildi. Eğitimler için e – devlet üzerinden giriş yapılması gereken sisteme 15 yaşından küçüklerin giriş yapamaması göz önünde bulundurularak 15 yaş altı katılımcılar için yeni bir giriş portalı hazırlandı. Bu sayede katılımcıların yaşı ne olursa olsun sorunsuz olarak sisteme giriş yapması ve eğitim alabilmesinin önü açılmış oldu.

 

 

Derin Erdoğan {Derin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir