Kapat
Türk Telekom Kampanyalar 22.438 0

Öğrenciler 3 GB Ücretsiz İnterneti Nasıl Aktif Hale Getirilecek?

Ülkemizde yaşanan Corona virüs salgını her geçen gün daha etkili olmaya devam ediyor. Virüsle mücadele kapsamında alınan ilk tedbirlerden birisi, okulların tatil edilmesi oldu. Okulların kapanmasıyla birlikte uzaktan eğitim sistemine geçen öğrencilere eğitimlerinin aksamaması adına 3 GB internet hediye edileceği açıklandı. Bu yazımızda Öğrenciler 3 GB Ücretsiz İnternet Nasıl Aktif Hale Getirilecek sorusuna cevap vereceğiz.

Corona virüs tüm dünyada olduğu gibi ne yazık ki ülkemizde de etkili olmaya başladı. Mart ayının ortalarına doğru ülkemizde ilk Corona vakasının görülmesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı kısa sürede okulların tatil edilmesi kararını aldı.

OKULLARDA UZAKTAN EĞİTİM SİSTEMİ BAŞLADI

Yapılan tatilin ardından öğrencilerin bu dönemde eğitimden çok uzak kalmaması adına uzaktan eğitim sistemine geçildi. Uzaktan eğitim sisteminde EBA üzerinden verilecek derslerin kolay dinlenmesi için tüm operatörler üzerinden öğrencilere 3 GB internet hediye edildiği açıklandı.

Corona virüs ile mücadele devam ederken, kısa bir süre önce Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yeni bir açıklama geldi. Bakanlık, virüsün etkilerinin ne yazık ki devam etmesi nedeniyle okullara verilen tatilin uzatılması kararı alındığını açıkladı. Bakanlığın okul tatilini uzatması, öğrencilere verilen 3 GB internetin daha önemli hale gelmesine neden oldu.

ÖĞRENCİLER 3 GB ÜCRETSİZ İNTERNET NASIL AKTİF HALE GETİRİLECEK?

Uzaktan eğitim sistemine 1 ay daha devam edilecek olması, birçok öğrencinin operatörler tarafından verilecek olan 3 GB interneti nasıl alabileceğini sorgulamasına neden oldu. Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan anlaşma kapsamında Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom tüm abonelerine EBA’ da kullanılabilecek 3 GB internet hediye edecek.

Operatörlerin öğrencilere verdiği 3 GB internetin kullanılabilmesi için öncelikle her abonenin operatörünün belirlediği şekilde internet hediyesini aktif hale getirmesi gerekiyor. 3 GB ücretsiz internetin aktif hale getirilmesi için Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom farklı sistemler kullanıyor.

TURKCELL ÖĞRENCİLER 3 GB ÜCRETSİZ İNTERNET NASIL AKTİF HALE GETİRİLECEK?

Turkcell Öğrenciler 3 GB Ücretsiz İnternet Nasıl Aktif Hale Getirme işlemi için kullanıcıların öncelikle BİP uygulamasını kullanması gerekiyor. BİP üzerinden açılan BİP EBA kanalına üye olan aboneler, 3 GB internet hediyesini kazanma şansına sahip olurlar. Turkcell aboneleri, BİP’ e girdikten sonra BİP EBA kanalına üyelik işlemini gerçekleştirdikten sonra 3 GB internet paketi otomatik olarak kullanıma açılacaktır.

VODAFONE ÖĞRENCİLER 3 GB ÜCRETSİZ İNTERNET NASIL AKTİF HALE GETİRİLECEK?

Vodafone Öğrenciler 3 GB Ücretsiz İnternet Nasıl Aktif Hale Getirme işlemi için kullanıcıların herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmıyor. Vodafone, abonesi olan öğrencilerin Eba kullanımına hemen başlayabilmeleri adına herhangi bir işlem uygulamaya gerek kalmaksızın tüm abonelerine otomatik olarak 3 GB interneti tanımladı. Vodafone aboneleri, bir işlem yapmadan otomatik tanımlanmış olan 3 GB interneti EBA girişlerinde kullanabilecek.

TÜRK TELEKOM ÖĞRENCİLER 3 GB ÜCRETSİZ İNTERNET NASIL AKTİF HALE GETİRİLECEK?

Türk Telekom Öğrenciler 3 GB Ücretsiz İnternet Nasıl Aktif Hale Getirme işlemi için abonelerin SMS ile başvuruda bulunması gerekir. Türk Telekom abonelerinin 3 GB internet alabilmesi için EBA yazıp 5555’e SMS atması gerekir. SMS ile başvurunun ardından abonelerin hatlarına otomatik olarak 3 GB internet tanımlanacaktır.

 

 

 

Derin Erdoğan {Derin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir