Kapat
Operatör İşlemleri 26.872 2

Türk Telekom Beni Kim Aramış Nasıl Öğrenirim?

Türk Telekom aboneleri, istedikleri zaman operatörün servisi olan Arayanı Bil servisini kullanarak kendilerini kimin aradığını kolayca öğrenebilirler. Arayanı bil servisi sayesinde telefon kapalıyken ya da çekmiyorken arayan kişiler kolaylıkla görülebilir. Bu yazımızda Türk Telekom Beni Kim Aramış Nasıl Öğrenirim sorusuna cevap vereceğiz.

Türk Telekom, abonelerinin ihtiyaçlarına hemen her şekilde cevap vermeye devam ediyor. Bu kapsamda birçok servis hazırlayan Türk Telekom, Beni Kim Aramış sorusuna da kolayca cevap verebiliyor.

TÜRK TELEKOM BENİ KİM ARAMIŞ SERVİSİ NEDİR?

Türk Telekom Beni Kim Aramış Servisi, Türk Telekom abonelerinin telefonları kapalıyken ya da çekmiyorken arayan kişiler hakkında bilgi alabilecekleri bir servistir. Bu servisi kullanan Türk Telekom abonelerinin cep telefonlarına gelecek kısa mesaj ile bilgi verilmektedir. Beni kim aramış servisini kullanan Türk Telekom aboneleri, kendilerini hangi saatte kimin aradığını kolayca göreceklerdir.

TÜRK TELEKOM BENİ KİM ARAMIŞ SERVİSİ NASIL KULLANILIR?

Türk Telekom beni kim aramış servisini kullanmak için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler şu şekilde sıralanır;

 • Ulaşılamayan durumlarda beni kim aramış servisini kullanmak
 • Her durum için beni kim aramış servisini kullanmak

ULAŞILAMAYAN DURUMLARDA BENİ KİM ARAMIŞ SERVİSİ NASIL KULLANILIR?

Ulaşılamayan durumlarda beni kim aramış servisini kullanmak için bu servisin öncelikle aktif edilmesi gerekir. Servisin aktif edilmesinin ardından abonenin telefonuna ulaşılamadığı durumlarda servis devreye girecektir. Beni kim aramış servisi sayesinde telefona ulaşılamadığı ya da kapalı olduğu zamanlarda hangi numara ne kadar aramış, ne zaman aramış gibi bilgilerin tamamı SMS ile abonenin cep telefonuna gönderilir. Böylece, Türk Telekom aboneleri, kendilerini ulaşılamıyorken kimlerin aradığını kolaylıkla görebilecektir.

HER DURUMDA BENİ KİM ARAMIŞ SERVİSİ NASIL KULLANILIR?

Her durumda beni kim aramış servisini kullanmak, abonelerin telefonu açık olduğu halde rahatsız edilmek istemediği durumlarda geçerlidir. Her durumda beni kim aramış servisi aktifken telefon açık olsa bile aboneyi arayanlar ulaşamazlar. Bunun yerine “Aradığınız kişiye ulaşılamıyor” mesajı ile karşılaşırlar. Bu mesajın ardından Türk Telekom abonelerine arayan kişi ile ilgili bilgi SMS’ i gidecektir.

TÜRK TELEKOM BENİ KİM ARAMIŞ SERVİSİ NASIL ÖĞRENİRİM?

Türk Telekom Beni kim aramış servisi sayesinde Türk Telekom abonelerine ulaşamayan kişiler sesli mesaj da bırakabilir. Sesli mesaj bırakılan bir Türk Telekom abonesi, kendisine bırakılan mesajı 8888’i arayarak kolaylıkla dinleyebilir.

Türk Telekom beni kim aramış servisini kullanmak için öncelikle servisi aktif etmek gerekir. Servisin aktif edilmesi için öncelikle ACIK yazıp 5555’e SMS göndermek gerekir. Bu işlemin ardından **21*05559477070# yazarak göndermek yeterli olacaktır.

TÜRK TELEKOM BENİ KİM ARAMIŞ SERVİSİ ÜCRETLİ MİDİR?

Türk Telekom beni kim aramış servisi operatörün ücretli servislerinden birisidir. Bu servisi kullanmak için SMS ile başvurunun ardından ücret ödemek gerekir. Türk Telekom Beni Kim Aramış Servis ücreti aylık 2,59 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücret faturalı hat sahiplerinin faturasına yansıtılırken faturasız hat sahiplerinden ise peşin tahsil edilmektedir.

TÜRK TELEKOM BENİ KİM ARAMIŞ SERVİS DETAYLARI NELERDİR?

Türk Telekom beni kim aramış servis detayları şu şekildedir;

 • Türk Telekom Beni Kim Aramış servisi, operatör tarafından tüm abonelere özel sunulmuş bir servistir.
 • Servis kapsamında aboneler telefonları kapalıyken ya da ulaşılamıyorken kendilerini kimin aradığını öğrenebilir.
 • İsteyen Türk Telekom aboneleri, telefonları açıkken bile kimseyle görüşmek istemedikleri zaman bu servisten kullanabilirler.
 • Türk Telekom Beni Kim Aramış servisi, ücretli bir servistir.
 • Beni kim aramış servisini kullanmak için abonelerin SMS ile başvuruda bulunması gerekir.
 • Türk Telekom beni kim aramış servisini iptal etmek için ARAYANIBIL IPTAL yazıp 5555’e SMS göndermek gerekir.
 • Türk Telekom Beni kim aramış servisi üzerinden gönderilen sesli mesajları dinlemek ücretsizdir.

 

Derin Erdoğan {Derin}

“Türk Telekom Beni Kim Aramış Nasıl Öğrenirim?” üzerine 2 yorum

 1. Babamurat dedi ki:

  R

 2. asuman dedi ki:

  Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir