Kapat
Türk Telekom Kampanyalar 359 0

Türk Telekom Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom aboneleri, kendilerine gelen gizli numaradan aramaları istedikleri zaman engelleyebilirler. Gizli numaradan aramadan genel olarak herkes rahatsızlık duyar. Arayan kişinin kimliğini bilmeme ya da numarasını görmemek tedirgin edici olabilir. Bu yazımızda Türk Telekom Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

Türk Telekom, gizli numaralardan gelen aramalardan rahatsız olan aboneleri için özel bir servis hazırladı. Türk Telekom gizli numara engelleme servisi sayesinde aboneler istedikleri zaman gizli numaraların aramasına engel olabiliyor.

TÜRK TELEKOM GİZLİ NUMARA ENGELLEME NASIL YAPILIR?

Türk Telekom Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır sorusuna farklı şekillerde cevap verilebilir. Türk Telekom, abonelerinin gizli numara engelleme işlemini gerçekleştirmesi için üç farklı yol sunmaktadır. Aboneler, istedikleri yolu kullanarak gizli numara aramalarını kolayca engelleyebilirler.

Türk Telekom gizli numara engelleme yöntemleri şu şekilde sıralanır;

  • Türk Telekom web üzerinden gizli numara engelleme
  • Türk Telekom wap üzerinden gizli numara engelleme
  • Türk Telekom *253# ile gizli numara engelleme
  • Türk Telekom *100# ile gizli numara engelleme

TÜRK TELEKOM WEB ÜZERİNDEN GİZLİ NUMARA ENGELLEME NASIL YAPILIR?

Türk Telekom web üzerinden gizli numara engelleme, Türk Telekom resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilir. Cep telefonu numarası ve şifre ile internet sitesine giriş yapan aboneler, site üzerinden ayarlar kısmından gizli numara engelleme işlemini gerçekleştirebilir.

Türk Telekom web üzerinden gizli numara engelleme işlemi için TIKLAYIN

TÜRK TELEKOM WAP ÜZERİNDEN GİZLİ NUMARA ENGELLEME NASIL YAPILIR?

Türk Telekom wap üzerinden gizli numara engelleme, internet sitesi üzerinden gerçekleştirilir. internet sitesine giriş yapan Türk Telekom aboneleri, Online İşlemler menüsüne girdikten sonra Servisler bölümünden “Gizli numara engelleme” kısmına giriş yaparak engelleme işlemi gerçekleştirilebilir.

Türk Telekom wap üzerinden gizli numara engellemek için TIKLAYIN

TÜRK TELEKOM *253# İLE GİZLİ NUMARA ENGELLEME NASIL YAPILIR?

Türk Telekom *253# ile gizli numara engelleme işlemi cep telefonunun arama bölümünden tuşlama şeklinde gerçekleştirilir. Gizli numaradan gelen aramaları engellemek isteyen Türk Telekom aboneleri, cep telefonlarının arama tuşlama bölümünden *253# tuşlamasını yaparak arama tuşuna basmalıdır. Yapılan bu işlemin ardından gizli numara engelleme işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

Türk Telekom aboneleri aynı tuşlama işlemi ile hem gizli numara engelleme hem de gizli numara engelini kaldırma işlemlerini gerçekleştirebilir.

TÜRK TELEKOM *100# İLE GİZLİ NUMARA ENGELLEME NASIL YAPILIR?

Türk Telekom *100# ile gizli numara engelleme işlemi cep telefonunun arama bölümünden tuşlama şeklinde yapılır. Gizli numara aramasını engellemek isteyen Türk Telekom aboneleri, cep telefonu arama bölümünden *100# tuşlamasını yaparak işlemler menüsüne giriş yapabilir.

İşlemler menüsüne giren Türk Telekom aboneleri, bu bölümden gizli numara engelleme menüsüne girerek engelleme işlemini tamamlama şansına sahip olacaktır.

TÜRK TELEKOM GİZLİ NUMARA ENGELLEME SERVİSİ ÜCRETLİ MİDİR?

Türk Telekom gizli numara engelleme servisi, operatör tarafından tamamen ücretsiz olarak sunulan bir servistir. Türk Telekom aboneleri, istedikleri yöntemi ücretsiz olarak kullanarak gizli numara engellemesini yapabilirler.

Derin Erdoğan {Derin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir