Kapat
Operatör İşlemleri 24.668 4

Türk Telekom Hat İptali Nasıl Yapılır, Hattımı Nasıl Kapatabilirim?

Türk Telekom aboneleri, istedikleri zaman kullandıkları hattı iptal ettirme hakkına sahiptir. Türk Telekom, abonelerinin hat kapatma işlemleri için farklı yöntem seçenekleri sunmaktadır. Bu yazımızda Türk Telekom Hat İptali Nasıl Yapılır, Hattımı Nasıl Kapatabilirim sorularına cevap vereceğiz.

Cep telefonu kullanıcıları, bazen kullandıkları hattı iptal ettirmek zorunda kalabilirler. Bu kararın farklı birçok nedeni olabilir. Türk Telekom aboneleri de hat iptal talebinde bulunma hakkına sahiptir. Türk Telekom, abonelerinin bu kararına saygı duymakla birlikte hattın kapatılması için farklı seçenekler de sunmaktadır.

TÜRK TELEKOM HAT İPTALİ NASIL YAPILIR?

Türk Telekom aboneleri, hat iptali için birden fazla yöntem kullanabilirler. Türk Telekom hat kapattırma yöntemleri şu şekilde sıralanır;

 • Türk Telekom müşteri hizmetleri üzerinden hat iptal ettirme
 • Türk Telekom Online işlem merkezi üzerinden hat iptal ettirme
 • Türk Telekom ofis ve mağazaları üzerinden hat iptal ettirme
 • Türk Telekom faks üzerinden hat iptal ettirme

TÜRK TELEKOM MÜŞTERİ HİZMETLERİ ÜZERİNDEN HAT NASIL İPTAL EDİLİR?

Türk Telekom müşteri hizmetleri üzerinden hat iptal ettirme işlemi için hattını kapattıracak olan abonenin Türk Telekom Müşteri Hizmetleri numarası olan 444 1 444 araması gerekir. Müşteri hizmetleri arandıktan sonra menü üzerinden hat kapama işlemleri seçilerek müşteri temsilcisine bağlanılır. Müşteri temsilcisi, abonenin hat iptal talebi sonrasında gerekli incelemeleri yaparak uygun durumda hattın iptal talebini onaylayacaktır. Bu onayın ardından hattın iptal süreci başlar.

TÜRK TELEKOM ONLİNE İŞLEM MERKEZİ ÜZERİNDEN HAT NASIL İPTAL EDİLİR?

Türk Telekom Online işlem merkezi üzerinden hat iptal ettirme işlemi için abonenin Türk Telekom resmi internet sitesine girmesi gerekir. İnternet sitesi açıldıktan sonra cep telefonu numarası ve şifre ile sisteme giriş yapılmalıdır. Giriş yapan abone, hat işlemleri menüsü üzerinden hat iptal ettirme başvurusunda bulunabilir. Ön başvurunun incelenmesi sonrasında abonenin talebi üzerine iptal işlemi başlatılacaktır.

TÜRK TELEKOM OFİS VE MAĞAZALARI ÜZERİNDEN HAT NASIL İPTAL EDİLİR?

Türk Telekom ofis ve mağazaları üzerinden hat iptal ettirme işlemi için en yakın Türk Telekom mağazasına gitmek gerekir. Hat sahibinin şahsen başvuruda bulunmak zorunda olduğu hat kapattırma işleminde mağazada verilen hat iptal başvuru formu eksiksiz şekilde doldurulmalıdır. Formun imzalanması sonrasında mağaza yetkililerince kimlik kontrolü yapılır. Hat iptal talebi olumlu ise abonenin talebi hemen işleme alınacaktır.

Vekil aracılığı ile hat kapattırma işlemlerinde ise vekâletname talep edilecektir. Yapılacak işlemin belirtilmesinin ardından gerekli belgenin gösterilmesi ile birlikte abonenin hat iptal işlemleri gerçekleştirilecektir. Türk Telekom hat iptal başvurusu 7 gün içerisinde sonuçlanacak ve hat iptal edilecektir.

TÜRK TELEKOM FAKS ÜZERİNDEN HAT NASIL İPTAL EDİLİR?

Türk Telekom faks üzerinden hat iptal ettirme işlemi için abone kimlik fotokopisi ile birlikte hattını kapattırma talebinin yazılı olduğu belgeyi 0 212 478 68 98 numaralı Türk Telekom faks numarasına göndermelidir. Faks üzerinden hat iptal talebinin alınmasının ardından gerekli işlemler başlatılacak ve hat kısa süre içerisinde iptal edilecektir.

 

TÜRK TELEKOM HAT İPTAL İŞLEMİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Türk Telekom hat iptal işlemi hakkında bilinmesi gerekenler şu şekildedir;

 • Hattını iptal ettirmek isteyen abonenin borcunun bulunmaması gerekir.
 • İptal talebi için Türk Telekom tarafından sunulan yöntemlerden istenilen kullanılabilir.
 • Türk Telekom abonesi hat iptal işlemi ile iptalin gerçekleşme süresi arasındaki kullanımdan doğan faturayı da ödemek zorundadır. Bu fatura mutlaka müşteri hizmetleri üzerinden öğrenilmeli ve ödenmelidir. Aksi halde abonenin istemeyeceği sıkıntılar yaşanabilir.

Derin Erdoğan {Derin}

“Türk Telekom Hat İptali Nasıl Yapılır, Hattımı Nasıl Kapatabilirim?” üzerine 4 yorum

 1. can dedi ki:

  hihiöldür

 2. can dedi ki:

  6babaserhatyok11839896566

 3. can dedi ki:

  başkatuken

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir