Kapat
Operatör İşlemleri 218.445 5

Türk Telekom Kalan Kullanım Öğrenme (İnternet, Dakika, Mesaj)

Türk Telekom aboneleri, kullandıkları hat üzerinden kalan kullanım haklarını görüntüleyebilirler. Türk Telekom, tüm abonelerinin kalan kullanım hakkını internet, dakika ve mesaj olarak görebilmeleri için birden fazla yöntem hazırlamıştır. Bu yazımızda Türk Telekom Kalan Kullanım Öğrenme (İnternet, Dakika, Mesaj) hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Türk Telekom, abonelerine birbirinden farklı birçok paket sunmaktadır. Bu paket içeriklerinde internet, dakika ve SMS bir arada bulunur. Aboneler kullanım miktarı ve ücreti en uygun olan tarifeyi seçerek kullanıma başlarlar. Ancak bu paketlerde belirli oranda kullanım hakkı sunulmaktadır. Paket aşımlarında abonelerden ekstra bir ödeme talep edilecektir.

TÜRK TELEKOM KALAN KULLANIM ÖĞRENME (İNTERNET, DAKİKA, MESAJ) NASIL YAPILIR?

Türk Telekom aboneleri, kullandıkları hatta bulunan kullanım haklarını aşmamak için düzenli olarak kalan kullanım öğrenme işlemini yaparlar. Türk Telekom Kalan Kullanım Öğrenme (İnternet, Dakika, Mesaj) işlemi için birden fazla yöntem kullanmak mümkündür. Türk Telekom Kalan Kullanım Öğrenme (İnternet, Dakika, Mesaj) nasıl yapılır sorusuna şu şekilde cevap verilir;

 • Türk Telekom müşteri hizmetleri ile kalan kullanım öğrenme
 • Türk Telekom SMS ile kalan kullanım öğrenme
 • Türk Telekom 9333 ile kalan kullanım öğrenme
 • Türk Telekom tuşlama ile kalan kullanım öğrenme
 • Türk Telekom Cep Asistan ile kalan kullanım öğrenme
 • Türk Telekom internet sitesi ile kalan kullanım öğrenme

TÜRK TELEKOM MÜŞTERİ HİZMETLERİ İLE KALAN KULLANIM HAKKI NASIL ÖĞRENİLİR?

Türk Telekom müşteri hizmetleri ile kalan kullanım öğrenmek için abonelerin Türk Telekom müşteri hizmetleri numarası 444 1 500 araması gerekir. Sesli yanıt sistemi üzerinden tuşlama yaparak abonelerin kalan kullanım haklarına ulaşması mümkündür.

 

TÜRK TELEKOM SMS İLE KALAN KULLANIM HAKKI NASIL ÖĞRENİLİR?

Türk Telekom SMS ile kalan kullanım öğrenmek için abonelerin KALAN yazıp 5555’e SMS göndermesi gerekir. Mesaj gönderimi sonrasında abonenin cep telefonuna mesaj ile kalan internet, dakika ve mesaj kullanımı hakkında bilgi gönderilir. SMS ile bilgilendirme sonuçları son 2 saatlik süredeki kullanımları içermemektedir.

TÜRK TELEKOM 9333 İLE KALAN KULLANIM HAKKI NASIL ÖĞRENİLİR?

Türk Telekom 9333 ile kalan kullanım öğrenmek için cep telefonundan 9333’ü aramak ya da TL yazıp 9333’e SMs göndermek yeterlidir. Her iki yöntem sonucunda da aboneler kalan kullanım hakları ile ilgili bilgi alma şansına sahip olacaktır.

TÜRK TELEKOM TUŞLAMA İLE KALAN KULLANIM HAKKI NASIL ÖĞRENİLİR?

Türk Telekom tuşlama ile kalan kullanım öğrenmek için cep telefonundan *123# tuşlaması yapmak gerekir. Bu tuşlama işlemi sonrasında abonenin hattında kalan kullanım bilgileri ekranda toplu şekilde görüntülenecektir.

TÜRK TELEKOM CEP ASİSTAN İLE KALAN KULLANIM HAKKI NASIL ÖĞRENİLİR?

Türk Telekom Cep asistan ile kalan kullanım öğrenmek için öncelikle Türk Telekom Cep Asistan uygulamasını indirmek gerekir. Uygulamanın yüklenmesinden sonra “Servis” menüsü üzerinden “Asistan” bölümüne girilir. Bu bölümden “Kredi – Kalan” menüleri seçilerek hatta ne kadar kullanım hakkının kaldığı kolaylıkla görüntülenebilir.

TÜRK TELEKOM İNTERNET SİTESİ İLE KALAN KULLANIM HAKKI NASIL ÖĞRENİLİR?

Türk Telekom internet sitesi ile kalan kullanım öğrenmek için abonelerin Türk Telekom resmi internet sitesine girmesi gerekir. Cep telefonu numarası ve şifre ile yapılacak giriş işlemi sonrasında abonenin haklarını ne kadar kullandığı görüntülenebilir. Faturasız hat sahipleri, kalan kullanımlarını daha ne kadar kullanabileceklerini görebilirken, faturalı hat sahipleri ise fatura kesim tarihleri ve kalan kullanım hakları hakkında bilgi sahibi olma şansına sahip olacaktır. Türk Telekom aboneleri, bu yöntemlerden istediklerini kullanarak kolayca kalan kullanım hakları hakkında bilgi sahibi olabilirler.

 

Derin Erdoğan {Derin}

“Türk Telekom Kalan Kullanım Öğrenme (İnternet, Dakika, Mesaj)” üzerine 5 yorum

 1. Adım: Özdemir dedi ki:

  Ben yalnız interneti kullanıyorum, cep telefonum yok.
  Bu durumda kalan kullanımı nasıl görüntüliyebilirim.

 2. Adım: Özdemir dedi ki:

  Yorum gitmiyor ki…

 3. Güler mete dedi ki:

  Kalan internetimı bir türlü ogrenemiyorum çünkü Online uygulama hata verip duruyor *124# sorgulaması hata veriyor…. bu nasıl bir hizmet anlamadım ilk fırsatta numaramı taşıyacağım. Çevremdeki insanlara da bunu önereceğim yetkilı arkadaşların dikkatine

 4. Ercan dedi ki:

  Arkadaş 1 hafta önce Vodafone dan geçtim türktelekoma hiç bı servisle kullanımları öğrenemiyorum bu ne iştir nasıl bı sistemdir.. pişmanlık duyup gerimi geçiş yapsam diye düşünmüyor değilim hani

 5. Ebru dedi ki:

  Arkadas telekomdan vodafone da gectim 2 fatura parasi gelmis. Hic normal fatura ödemedim bu telekom lanetinde . Hep bi kesme işlemleri yaziklar olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir