Kapat
Operatör İşlemleri 10.385 2

Turkcell Beni Kim Aramış Nasıl Öğrenirim?

Turkcell aboneleri, telefonlarına ulaşılamadığı zamanlarda kendilerini kimlerin kaç kere aradığını öğrenebilirler. Turkcell tarafından hazırlanmış olan Turkcell Kim Aramış Servisi sayesinde ulaşılamıyorken kimlerin aradığı kolaylıkla görülebilir. Bu yazımızda Turkcell Beni Kim Aramış Nasıl Öğrenirim sorusuna cevap vereceğiz.

Turkcell, abonelerinin her isteklerine ve ihtiyaçlarına uygun yenilikleri ile gündeme gelmeye devam ediyor. Operatör, abonelerinin ulaşılamadığı zaman kendilerini arayan kişileri görmesi için ücretli bir servis hazırladı.

TURKCELL KİM ARAMIŞ SERVİSİ NEDİR?

Turkcell Kim Aramış Servisi, Turkcell aboneleri için hazırlanmış bir servistir. Bu servis üzerinden telefon kapalı iken ya da ulaşılamıyor iken aboneyi kimlerin aradığı ve kaç kere aradığı bilgisine ulaşılır.

Turkcell abonelerinin bu servisi kullanması için öncelikle servise üye olması gerekir. Üyeliğin ardından aboneyi telefonu kapalı ya da ulaşılamıyor iken arayanlar ile ilgili tüm bilgiler cep telefonuna SMS olarak gönderilir.

TURKCELL BENİ KİM ARAMIŞ NASIL ÖĞRENİRİM?

Turkcell Beni Kim Aramış Nasıl Öğrenirim sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Turkcell Kim Aramış Servisini kullanmak için öncelikle servis üyeliği gerekir. Servis üyeliği için abonelerin cep telefonlarını Turkcell telesekretere yönlendirmesi gerekir.

Beni Kim Aramış servisine telefonu yönlendirmek için Turkcell menüsüne girdikten sonra Yönlendirme bölümünden 7585’e telefonu yönlendirmek gerekir. Telefonun yönlendirilmesi için farklı seçenekler sunulmaktadır. Beni Kim Aramış servis seçenekleri şu şekilde söylenebilir;

  • Tüm Aramaları yönlendirme durumunda: aboneyi arayan kişilere telefon açık olsa dahi kapalı anonsu gelecektir.
  • Meşgulken yönlendirme durumunda: aboneyi arayan kişilere telefon meşgulken kapalı anonsu gelecektir.
  • Cevapsızken yönlendirme durumunda: aboneyi arayan kişilere telefona cevap verilmediği zaman kapalı anonsu gelecektir.

Seçimin ardından aboneleri nasıl istedilerse o şekilde telesekreter devreye girerek arayan aboneler hakkındaki bilgileri SMS ile aboneye iletecektir. Turkcell abonelerinin 7585’e yaptıkları yönlendirmeler ücretsiz olmakla birlikte iletilen kısa mesajlar 50 kuruş olarak ücretlendirilecektir.

TURKCELL BENİ KİM ARAMIŞ SERVİSİ ÜCRETLİ MİDİR?

Turkcell Beni Kim Aramış servisi, operatör tarafından sunulan ücretli bir servistir. Bu servisi kullanacak olan aboneler aylık 3,49 TL ödeme yapmak zorundadır. Tüm Turkcell abonelerine yönelik olarak hazırlanmış olan bu servisten faydalanan faturalı hat aboneleri faturalarıyla bu ücreti öderken faturasız hat sahipleri ise ön ödemeli olarak servisi kullanma hakkına sahiptir.

Turkcell Beni Kim Aramış servisi ile bir kerede en fazla 3 arayan kişi hakkında bilgi verilir. Gönderilen bilgi mesajında ulaşılamıyorken hangi numaranın kaç kere ve hangi saatlerde aradığı bilgisi yer alacaktır. Telefon numarası gönderilen abonenin kime ait olduğu bilinmiyor ise gelen mesaj hiçbir değişiklik yapmadan 2200’ a SMS olarak gönderilmelidir. Mesajın gönderilmesinin ardından Turkcell abonesine numaranın kime ait olduğu bilgisi ad – soyadı şeklinde gönderilir. Bu işlem için abonelerden 1,69 TL ücret talep edilecektir.

TURKCELL BENİ KİM ARAMIŞ SERVİSİ DETAYLARI NEDİR?

Turkcell Beni Kim Aramış servisi detayları şu şekilde sıralanır;

  • Turkcell Beni Kim Aramış servisi operatör tarafından sunulan ücretli bir servistir.
  • Bu servisten yararlanmak için aylık ücret ödenmesi gerekmektedir.
  • Servise üye olan faturalı abonelerin ücreti faturalarına yansıtılır.
  • Ön ödemeli başvurularda yetersiz bakiye olması durumunda servise yapılan üyelik talebi 90 gün boyunca saklı tutulur. Bu süre içerisinde yeterli bakiye olması durumunda üyelik hemen başlatılır.
  • Turkcell Beni Kim Aramış servisini kullanmak için Turkcell telesekretere yönlendirme işlemi yapılmalıdır.
  • 444 ile başlayan numaralardan yapılan aramalar, servise dahil edilmemektedir.
  • Turkcell abonelerinin istedikleri zaman bu servisi iptal etme hakkı bulunmaktadır.

Derin Erdoğan {Derin}

“Turkcell Beni Kim Aramış Nasıl Öğrenirim?” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir