Kapat
Operatör İşlemleri 768 0

Turkcell Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Turkcell aboneleri, gizli numaralardan gelen aramaları kolayca engelleme hakkına sahiptir. Gizli numaralardan gelen aramalar, çoğu zaman kişilere rahatsızlık verir.  Bu nedenle aboneler, gizli numaralardan gelen aramaları açmak istemezler. Bu yazımızda Turkcell Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

Turkcell aboneleri, gizli numaralardan gelen aramayı istediği zaman engelleyebilir. Turkcell gizli numara arama kısıtlama özelliği sayesinde kısa sürede gizli arama engellenebilir. Turkcell aboneleri, gizli numaraları engellemek için bazı işlemleri yapmak zorundadır.

TURKCELL GİZLİ NUMARA ENGELLEME NASIL YAPILIR?

Turkcell aboneleri, kendilerini arayan numaraları istediği zaman engelleme hakkına sahiptir. Özellikle gizli numaralardan gelen aramalar kolaylıkla engellenebilir. Turkcell, gizli numara engellemek isteyen abonelerine Gizli numaradan arama kısıtlama servisi üzerinden hizmet vermektedir.

Turkcell gizli numaradan arama kısıtlama servisini kullanmak için öncelikle servis ayarlarını yapmak gerekir. Serviste ayar yaptıktan sonra telefona gelen gizli numara aramaları otomatik olarak reddedilecektir. Turkcell gizli numara engelleme işlemi sabit telefonlar ve yurt dışından numara bilgisi gönderilmeden oluşturulan çağrıları engellemez.

TURKCELL GİZLİ NUMARA ENGELLEME SERVİSİ ÜCRETLİ MİDİR?

Turkcell gizli numara engelleme servisi, Turkcell tarafından ücretsiz olarak sunulan bir servistir. Turkcell Gizli Numaradan Arama Kısıtlama servisi, tamamen tuşlama yapılarak kullanılabilen bir servistir.

Servisi kullanmak için belirlenmiş numaralarla tuşlama işlemini gerçekleştirmek gerekir. Tuşlama ile hem servisi açmak hem de servisi kapatmak hakkına sahiptir.

TURKCELL TUŞLAMA İLE GİZLİ NUMARA ENGELLEME NASIL YAPILIR?

Turkcell gizli numara engelleme yapmak isteyen aboneler, servisle birlikte tuşlama yöntemi ile de engelleme işlemini yapabilir. Cep telefonu kullananlar sadece kısa bir tuşlama ile arama engelleme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirler.

Turkcell gizli numara engelleme işlemi için abonelerin cep telefonlarının arama kısmından *253# tuşlamasını yaparak kolaylıkla gizli numaraları engelleyebilir. Bu tuşlama işlemi ile gizli numara engellemeyi hem aktif hem de pasif hale getirmek mümkündür.

Turkcell gizli numara engelleme işlemini tuşlama ile yapan aboneleri gizli bir numaradan arandığında “Aradığınız abone gizli numaradan çağrı kabul etmiyor” şeklinde bir uyarı mesajının ardından arama otomatik olarak sonlandırılacaktır.

TURKCELL GİZLİ NUMARA ENGELLEME SERVİS DETAYLARI NELERDİR?

Turkcell Gizli Numara Engelleme servis detayları şu şekildedir;

  • Turkcell Gizli Numara Engelleme servisi, tüm Turkcell abonelerine yönelik hazırlanmış bir servistir.
  • Servisten yararlanmak için tuşlama işlemi ile gizli numaralara aramayı engellemek gerekir.
  • Turkcell aboneleri gizli numara engelleme işlemi için cep telefonlarından *253# tuşlamasını yapması gerekir.
  • Turkcell gizli numara engelleme servisi tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır. Turkcell aboneleri hiçbir ücret ödemeden tamamen ücretsiz olarak servisten yararlanabilir.
  • Turkcell gizli numara engelleme servisi tüm Turkcell numaralarına açık bir servistir. Servisten yararlanmak için hattın herhangi bir özelliğe sahip olması gerekmez.
  • Turkcell gizli numara engelleme servisini iptal etmek isteyen abonelerin de *253# tuşlamasını tekrarlaması gerekir.

 

Derin Erdoğan {Derin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir