Kapat
Operatör İşlemleri 21.414 0

Turkcell Hat İptali Nasıl Yapılır, Hattımı Nasıl Kapatabilirim?

Cep telefonu kullanan kişiler, bazen farklı nedenlere bağlı olarak kullandıkları hattı iptal ettirmek isteyebilirler. Turkcell hat aboneleri, sahip oldukları hattı iptal ettirmek için bazı işlemler yapmak zorundadır. Bu yazımızda Turkcell Hat İptali Nasıl Yapılır, Hattımı Nasıl Kapatabilirim sorularına cevap vereceğiz.

İnsanlar yeni bir hat alarak operatörlere abone oldukları gibi bazen sahip oldukları hattı kapattırmak da isteyebilirler. Kullanılan hattın iptal edilmesi için hat alırken yapıldığı gibi bazı işlemlerin yapılması gerekir. Operatörler, hat kapattırma işlemi için bazı yollar sunarlar. Turkcell’ de abonelerinin hat kapattırma işlemi için farklı seçenekler sunan operatörlerden birisidir.

TURKCELL HAT İPTALİ NASIL YAPILIR?

Turkcell hat aboneleri, faturalı ya da faturasız hatlarını istedikleri zaman iptal etme hakkına sahiptir. Turkcell hat iptali için birden fazla yöntem kullanılabilir. Turkcell hat iptali nasıl yapılır sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkündür;

  • Turkcell müşteri hizmetleri üzerinden hat iptal ettirme
  • Turkcell iletişim merkezleri üzerinden hat iptal ettirme
  • Turkcell faks numarası üzerinden hat iptal ettirme
  • Turkcell internet sitesi üzerinden hat iptal ettirme

TURKCELL MÜŞTERİ HİZMETLERİ ÜZERİNDEN HAT NASIL İPTAL ETTİRİLİR?

Turkcell aboneleri hat kapattırma işlemi için müşteri hizmetlerini tercih edebilirler. 532 numaralı Turkcell Müşteri Hizmetleri numarasını arayan Turkcell aboneleri, müşteri temsilcisi ile konuşarak sahip oldukları hattı kapattırma taleplerini iletebilirler. Müşteri temsilcisi hat ile ilgili incelemenin ardından abonenin talebini onaylayarak hattın kapanmasını sağlayabilir.

TURKCELL İLETİŞİM MERKEZLERİ ÜZERİNDEN HAT NASIL İPTAL EDİLİR?

Turkcell iletişim merkezleri üzerinden hat iptali için abonenin kendisine en yakın iletişim merkezine gitmesi gerekir. Turkcell müşteri iletişim merkezi üzerinden yapılacak hat kapattırma talebi kapsamında abonelerin kullandıkları hat iptal edilecektir.

TURKCELL FAKS NUMARASI ÜZERİNDEN HAT NASIL İPTAL EDİLİR?

Turkcell faks numarası üzerinden hat iptali için abone hattını iptal ettirme talebini Turkcell faks numarası olan 0 216 633 07 27 numarası üzerinden iletebilir. Talebin alınmasının ardından abonenin hat iptal işlemi gerçekleştirilecektir.

TURKCELL İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN HAT NASIL İPTAL EDİLİR?

Turkcell internet sitesi üzerinden hat iptali için abonelerin Turkcell resmi internet sitesine girmesi gerekir. Cep telefonu numarası ve şifre ile yapılan giriş işleminin ardından menü üzerinden hat iptal işlemi başvurusunda bulunmak mümkündür.

TURKCELL HAT İPTAL İŞLEMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Turkcell hat iptal işleminde dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunur. Turkcell faturasız hat sahiplerinin genel olarak hat kapatma işlemi için bir çaba göstermesine gerek kalmaz. Faturasız hat için TL yüklemesi yapılmaması sonucunda bir süre sonra hat dışarıdan aramaya kapanır. Bir süre daha yükleme yapılmazsa hat dışarıdan gelen aramalara da kapanır. Son olarak yine yükleme yapılmaması durumunda ise hat tamamen kapatılacaktır.

Turkcell faturalı hat kapattırma işlemi için ise yukarıda saydığımız yöntemlerden birisinin gerçekleştirilmesi gerekir. Turkcell faturalı hat abonesi eğer taahhütlü bir tarife kullanıyorsa taahhüt bitmeden hattın iptal talebinde belirlenmiş olan ceza miktarının ödenmesi gerekir. Cezanın ödenmesi sonrasında hat iptal işlemi gerçekleştirilecektir. Bunun yanı sıra faturalı hat kullanan abonelerin hat iptal işlemi ve hattın iptali arasındaki sürede yaptıkları kullanımdan doğan faturayı da mutlaka ödemesi gerekir. Bu faturanın ödenmemesi durumunda abonenin hattı kapanmış dahi olsa ödeme ile ilgili bazı sıkıntılar yaşanacaktır. Bu nedenle abonelerin faturalı hat kapattırma işlemi sonrasında müşteri hizmetleri ile görüşerek mutlaka ödenmemiş faturaları bulunup bulunmadığını öğrenmesi oldukça akıllıca bir hareket olacaktır.

Derin Erdoğan {Derin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir