Kapat
Operatör İşlemleri 3.674 0

Turkcell Kalan Kullanım Öğrenme (İnternet, Dakika, Mesaj)

Turkcell aboneleri, sahip oldukları paketteki kullanım hakkını öğrenmek isterler. Faturalı ya da faturasız hat sahiplerinin bu talebi, kalan internet, dakika ve mesaj haklarını öğrenerek kota aşımı yapmamaya özen göstermektir. Turkcell kalan kullanım öğrenme oldukça kolay bir işlemdir. Bu yazımızda Turkcell Kalan Kullanım Öğrenme (İnternet, Dakika, Mesaj) hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Turkcell aboneleri, istedikleri zaman kalan kullanım haklarını öğrenme şansına sahiptir. Günümüzde birçok Turkcell abonesi, belirlenmiş tarife paketlerini kullanmaktadır. Daha avantajlı fiyatlarla sahip olunan bu paketler içerisinde hem internet, hem dakika hem de mesaj hakkı bulunur. Aboneler, istedikleri zaman sahip oldukları paketteki kalan kullanım haklarını öğrenebilirler.

TURKCELL KALAN KULLANIM ÖĞRENME (İNTERNET, DAKİKA, MESAJ) NASIL YAPILIR?

Turkcell Kalan Kullanım Öğrenme (İnternet, Dakika, Mesaj) oldukça kolay bir işlemdir. Turkcell abonesi ister faturalı olsun ister faturasız, kolayca kalan kullanım hakları ile ilgili bilgi alabilir. Turkcell Kalan Kullanım Öğrenme (İnternet, Dakika, Mesaj) yöntemleri şu şekilde sıralanır;

 • Turkcell internet sitesinden kalan kullanım öğrenme
 • Turkcell SMS ile kalan kullanım öğrenme
 • Turkcell müşteri hizmetlerinden kalan kullanım öğrenme
 • Turkcell tuşlama ile kalan kullanım öğrenme
 • Turkcell Dijital Operatör ile kalan kullanım öğrenme

TURKCELL İNTERNET SİTESİNDEN KALAN KULLANIM HAKLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Turkcell aboneleri, hatlarında kalan kullanım haklarını öğrenmek için Turkcell resmi internet sitesini kullanabilirler. Turkcell internet sitesinden kalan kullanım haklarını öğrenme şu şekilde yapılır;

 • Birinci Adım

Turkcell resmi internet sitesi açılır.

 • İkinci Adım

Sitenin Online giriş bölümünden cep telefonu numarası ve şifre ile giriş yapılır.

 • Üçüncü Adım

Siteye girişin ardından sol tarafta yer alan menüden “Hat Özetim” bölümü açılır.

 • Dördüncü Adım

Hat özetim bölümünden kalan kullanım hakları kolayca görüntülenir. Buradan ne kadar internet, mesaj ve dakika hakkı kaldığı görülebilir.

TURKCELL SMS İLE KALAN KULLANIM HAKLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Turkcell SMS ile kalan kullanım hakları öğrenme işlemi için abonelerin cep telefonlarının mesaj bölümüne gelerek KALAN yazıp 2200’e göndermeleri gerekir. SMS gönderiminin ardından Turkcell servisinden abonenin kalan kullanım haklarının yer aldığı bir mesaj gönderilir. Bu mesajdan kalan kullanım haklarını görüntülemek mümkündür.

TURKCELL MÜŞTERİ HİZMETLERİNDEN KALAN KULLANIM HAKLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Turkcell müşteri hizmetlerinden kalan kullanım hakları öğrenmek için abonelerin 0 532 757 22 22 numaralı Turkcell Müşteri Hizmetlerini araması gerekir. Aramanın ardından menüde tuşlama yaparak kalan kullanım hakları dinlenebilir.

TURKCELL TUŞLAMA İLE KALAN KULLANIM HAKLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Turkcell tuşlama ile kalan kullanım hakları öğrenmek için *100# tuşlamasını yapmak yeterlidir. Tuşlama sonrasında abonenin kalan kullanım hakları ekranda kolaylıkla görüntülenecektir.

TURKCELL DİJİTAL OPERATÖR İLE KALAN KULLANIM HAKLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Turkcell Dijital Operatör ile kalan kullanım hakları öğrenmek için şu adımların takip edilmesi gerekir;

 • Birinci Adım

Google Play Store ya da APP Store girilir.

 • İkinci Adım

Uygulama mağazası üzerinden Turkcell Dijital Operatör uygulaması bulunur ve cep telefonuna indirilir.

 • Üçüncü Adım

Uygulama indirildikten sonra cep telefonu numarası ve şifre ile giriş yapılır.

 • Dördüncü Adım

Girişin ardından abonenin kullanım haklarının tamamı ekranda görüntülenebilir. Bu haklar internet, dakika ve mesaj olmak üzere ayrı ayrı görüntülenebilir.

 • Beşinci Adım

Kalan kullanım haklarının alt kısmında ne kadar kullanım süresi kaldığı bilgisi de yer alacaktır. Faturalı hat aboneleri, bu bölümden paket yenilenme tarihlerini görüntülerken faturasız hat sahipleri ise kullandıkları paketin kullanım süresinin ne zaman sona ereceğini rahatlıkla görebilirler.

Derin Erdoğan {Derin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir