Kapat
Operatör İşlemleri 1.450 0

Vodafone Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Vodafone aboneleri, kendilerine gelen gizli numaralardan rahatsızlık duydukları zaman engelleme şansına sahiptir. Bir Vodafone abonesi, istediği zaman gizli numaraları engelleyebilir. Bu yazımızda Vodafone Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

Cep telefonu kullanıcıları, kendilerine gelen gizli numara aramalarından rahatsızlık duyabilirler. Gizli numaranın kime ait olduğunu bilmemek ve bu aramayı şüpheli görmek insanların gelen aramaya cevap vermesine engel olacaktır.

VODAFONE GİZLİ NUMARA ENGELLENEBİLİR Mİ?

Vodafone aboneleri, kendilerine gelen gizli numarayı bazen açmak istemeyebilir. Gizli numaralardan gelen aramalardan rahatsızlık duyan Vodafone abonelerinin bu aramaları engelleme hakkı bulunmaktadır.

Vodafone gizli numara engellenebilir mi sorusunun cevabı elbette ki evet olarak verilebilir. Vodafone, yapacakları birkaç işlem sonucunda özel numaraların aramasını engelleme şansına sahiptir. Engelleme işleminden sonra o kişinin telefonuna gizli numaralardan arama asla gelmeyecektir.

VODAFONE GİZLİ NUMARA ENGELLEME NASIL YAPILIR?

Vodafone Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir. Vodafone aboneleri, uygulama mağazasından indirecekleri Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden kolaylıkla gizli numaraları engelleme hakkına sahiptir.

Vodafone Yanımda uygulamasını indiren Vodafone aboneleri, uygulama üzerinden gizli numara engellemek için abonelerin öncelikle İnternet Arama Ayarları bölümüne girmesi gerekir. Bu bölümdeki menüde yer alan “Gizli Numara Engelle” servisi üzerinden kolaylıkla gizli numaralar engellenebilmektedir.

Vodafone gizli numaraya kapalı servisi aktif hale getirildikten sonra Vodafone abonelerinin cep telefonuna artık gizli numaralardan arama gelmeyecektir. Ancak bu işlem yurt dışında kullanım sırasında aktif olmayacaktır. Yani Vodafone abonelerinin yurt dışına çıkması durumunda gizli numara engelleme işlemi geçersiz olacaktır. Ancak yurt içindeyken engellenmiş olan çağrılar yurt dışında da sistem aktif olduğu sürece engellenmeye devam edecektir. Engelin kalkması sadece yeni gizli numaralar için geçerli olacaktır.

VODAFONE GİZLİ NUMARA ENGELLEMENİN DİĞER YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Vodafone gizli numara engelleme işlemi için farklı yöntemleri kullanmak da mümkündür. Vodafone gizli numara engellemenin diğer yöntemleri şu şekilde sıralanır;

  • Birinci Yöntem

Vodafone gizli numara engellemek için Online Self Servis, Sesli Yanıt Sistemi ya da SMS ile işlem yapmak mümkündür.

  • İkinci Yöntem

Vodafone gizli numara engellemek için abonelerin GIZLI AC yazıp 7046’ ya SMS göndermesi gerekir.

  • Üçüncü Yöntem

Vodafone gizli numara engelleme işlemini kaldırmak için GIZLI KAPAT yazıp 7046’ ya SMS göndermek gerekmektedir.

VODAFONE GİZLİ NUMARA ENGELLEME İŞLEMİ ÜCRETLİ MİDİR?

Vodafone Gizli Numara Engelleme işlemi ücretli midir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir. Vodafone, gizli numara engelleme işlemini ücretsiz olarak vermektedir. Vodafone aboneleri, gizli numara engelleme servisini kullanmak için herhangi bir ücret ödemek zorunda değildir.

Vodafone gizli numara işlemi genel olarak Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden gerçekleştirilmektedir. Vodafone Yanımda uygulaması, uygulama mağazaları üzerinden ücretsiz olarak indirilen bir uygulamadır. Bu uygulama içerisinden gerçekleştirilecek olan gizli numara engelleme işlemi de ücretsiz olacaktır.

 

 

Derin Erdoğan {Derin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir