Kapat
Operatör İşlemleri 46.870 5

Vodafone Hat İptali Nasıl Yapılır, Hattımı Nasıl Kapatabilirim?

Vodafone hat aboneleri, sahip oldukları hattı istedikleri zaman iptal ettirme hakkına sahiptir. Vodafone, hat iptali talebinde bulunan abonelere birden fazla yöntemle hat kapattırma fırsatı sunar. Bu yazımızda Vodafone Hat İptali Nasıl Yapılır, Hattımı Nasıl Kapatabilirim sorularına cevap vereceğiz.

Vodafone, faturalı hat sahiplerine istedikleri zaman hat kapattırma şansı sunmaktadır. Vodafone hazır kart abonelerinin hat iptali için herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur. Hazır karta TL yüklemesi yapılmaması durumunda belirlenen sürenin dolmasıyla birlikte hat otomatik olarak iptal olur. Ancak Vodafone Faturalı hat sahiplerinde hat iptali için bazı yöntemleri kullanmak gerekir.

VODAFONE HAT İPTALİ NASIL YAPILIR?

Vodafone hat iptali nasıl yapılır sorusuna verilecek cevap şu şekildedir;

 • Vodafone müşteri hizmetleri üzerinden hat iptal etme
 • Vodafone Cep Merkezleri üzerinden hat iptal etme
 • Vodafone internet sitesi üzerinden hat iptal etme
 • Vodafone faks üzerinden hat iptal etme

VODAFONE MÜŞTERİ HİZMETLERİ ÜZERİNDEN HAT NASIL İPTAL EDİLİR?

Vodafone müşteri hizmetleri üzerinden hat iptal etme işlemi için abonelerin öncelikle 542 ya da 0 850 542 0 542  numaralı Vodafone Müşteri Hizmetlerini aramak gerekir.  Müşteri hizmetleri üzerinden hat iptal talebini ileten aboneler hatları ile ilgili herhangi bir sorun olmaması durumunda hat kapattırma işlemini gerçekleştirebilirler.

VODAFONE CEP MERKEZLERİ ÜZERİNDEN HAT NASIL İPTAL EDİLİR?

Vodafone cep merkezleri üzerinden hat iptal etme işlemi için aboneler kendilerine en yakın Vodafone Cep Merkezine giderek hat kapattırma talebinde bulunabilir. Vodafone hat kapattırma talebinin iletilebilmesi için kapanacak olan hattın sahibi tarafından başvuruda bulunulması gerekir. Vodafone Cep Merkezi yetkilileri, hat iptal başvurusunu aldıktan sonra gerekli işlemleri gerçekleştirdikten sonra hattın kapanmasını sağlayacaktır.

VODAFONE İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN HAT NASIL İPTAL EDİLİR?

Vodafone internet sitesi üzerinden hat iptal etme işlemi için öncelikle Vodafone resmi internet sitesine girmek gerekir. Bu işlem için abonenin cep telefonu numarası ve şifre ile sisteme giriş yapması gerekir. Vodafone sitesine girdikten sonra hat işlemleri menüsü üzerinden hat iptal başvurusu yapılabilir. Ön başvuru olarak değerlendirilen bu işlem sonrasında yetkililer tarafından yapılan incelemenin ardından hat iptal edilecektir.

VODAFONE FAKS ÜZERİNDEN HAT NASIL İPTAL EDİLİR?

Vodafone faks üzerinden har iptal etme işlemi için Vodafone faks numarası olarak bilinen 0 850 542 50 05’e hat sahibinin kimlik bilgisi ve hat iptal talebinin bulunduğu dilekçenin faks çekilmesi gerekir. Faks çekme işlemi sonrasında abonenin hat kapatma işlemi sonuçlandırılacaktır.

VOFADONE HAT İPTAL İŞLEMİ DETAYLARI NELERDİR?

Vodafone hat iptal işlemi detayları şu şekildedir;

 • Vodafone faturalı hat abonelerinin, hat iptal talebinde bulunabilmesi için herhangi bir fatura borcunun bulunmaması gerekir.
 • Vodafone hat kapattırma talebi için anlattığımız yöntemlerden birisinin yapılması yeterli olacaktır.
 • Vodafone hat iptal talebinde bulunan aboneler, bu talepleri ve hat iptal işlemi arasında geçen süredeki kullanımlarını mutlaka öğrenmelidir.
 • Hattını kapattıran aboneler, hat kapanmış dahi olsa Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak fatura borcu olup olmadığını sormalıdır. Olası fatura durumunda ödemenin zamanında yapılması, sonradan herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için oldukça önemlidir.

Derin Erdoğan {Derin}

“Vodafone Hat İptali Nasıl Yapılır, Hattımı Nasıl Kapatabilirim?” üzerine 5 yorum

 1. veysel ateş dedi ki:

  vodofon yetkililerine ulaşa bileceğim bir telefon nosu istiyorum

 2. Reyhan demir dedi ki:

  Numara değişikliği yapmak istedim olmadi Hattimi kapatmak istiyorum yenede vodafon hattı alacağım sizden memnunum

 3. Hamza dedi ki:

  Merhaba
  Ben bugün internet üzerinden online olarak yeni faturalı hat başvurusu yaptım
  Bayiden alacağım diye belirttim vazgeçtim
  Herhangi bir işlem yapılmasına gerek varmı
  Teşekkürler

 4. Mehmet Ferruh Özgüç dedi ki:

  Vodofon Ev internet Telefon Hattımı Kaapatmak istiyorum

 5. alper dedi ki:

  Vodafone dan kaçın arkadaş internetini bile iptal ettirebileceğin birine ulaşamıyorsun rezalet. bu ne soygunculuk bu ne mafyacılık kardeşim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir