Kapat
Operatör İşlemleri 327 1

Vodafone Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Vodafone aboneleri, konuşmak için TL bakiyeleri olmadığı zaman ödemeli arama yapma hakkına sahiptir. Faturasız hat sahiplerinin lirası bittiğinde ya da bitmek üzere olduğunda Beni Ara Servisi üzerinden sevdikleri ile iletişime geçmeleri mümkündür. Bu yazımızda Vodafone Ödemeli Arama Nasıl Yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

Vodafone ödemeli arama servisi olarak bilinen Beni Ara Servisi, faturasız hat sahiplerine özel sunulan bir servistir. Bu servis üzerinden aboneler, diğer Vodafone abonelerini kolaylıkla arayarak iletişim kurabilirler.

VODAFONE ÖDEMELİ ARAMA NASIL YAPILIR?

Vodafone Beni Ara Servisi, TL bakiyesi olmayan Vodafone abonelerinin rahat iletişim kurmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Bakiyesi biten aboneler, servis üzerinden istedikleri Vodafone abonesine “Beni Ara” mesajı göndererek telefon etmelerini sağlayabilirler.

Vodafone Beni Ara Servisi nasıl kullanılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • Birinci Adım

Telefon etmek istenen kişiye Beni Ara demek için *149* tuşlaması kullanılır.

 • İkinci Adım

*149* tuşlamasının ardından araması istenen kişinin cep telefonu numarası başında sıfır olacak şekilde yazılır.

 • Üçüncü Adım

Numaranın yazılmasından sonra ardına # işareti konarak arama tuşuna basılır.

 • Dördüncü Adım

Arama tuşuna basıldığı anda karşı tarafa araması için talep gönderilecektir.

 • Beşinci Adım

Karşı tarafın aramayı onaylaması halinde iki abone arasında telefon bağlantısı kurularak görüşme gerçekleştirilir.

VODAFONE BENİ ARA SERVİSİ SMS İLE NASIL KULLANILIR?

Vodafone Beni Ara Servisi, sadece tuşlama ile değil SMS ile de kullanılabilen servislerden birisidir. Beni Ara servisi SMS kullanımı için abonelerin BENIARA – araması istenilen kişinin cep telefonu numarası yazılarak 8090’a SMS gönderilebilir.

SMS gönderiminin ardından karşı tarafa Beni Ara şeklinde bir arama talebi ulaştırılır. Talep edilen kişi mesaja cevap yazarak olumlu ya da olumsuz dönüş yapmalıdır. Beni Ara mesajına şu şekilde cevap verilebilir;

 • EVET yazıp 8090’a SMS atarak mesaj onaylanabilir.
 • HAYIR yazıp 8090’a SMS atarak mesaj onaylanmayabilir.

Kişinin atacağı SMS cevabı göz önünde bulundurularak bağlantı gerçekleştirilir. Bağlantıya olumlu yanıt verilmesi halinde karşı tarafa arama gidecek ve iki tarafın görüşmesi sağlanacaktır.

VODAFONE BENİ ARA SERVİSİ ÜCRETLİ MİDİR?

Vodafone Beni Ara Servisi ücretli bir servistir. Servis ücreti görüntüleme başına 0,80 kuruş olarak belirlenmiştir. Beni ara talebi gönderecek olan kişi, BENIARA yazıp karşı tarafın cep telefonunu ekleyerek ücretsiz mesaj gönderecektir. Mesaja olumlu cevap verilmesi durumunda belirlenmiş olan ücret karşı taraftan tahsil edilecektir.

Beni Ara mesajı alan kişi eğer görüşmeyi onaylamak istemiyorsa o zaman arama talebine HAYIR yazarak 8090’a SMS gönderebilir. Mesajın olumsuz yanıtlanması durumunda kişiye herhangi bir ücret yansıtılmayacaktır.

Tuşlama yöntemi ile beni ara talebinin ret edilmesi için *149*0# tuşlaması ile arama reddedilir. Bu aramanın reddedilmesi için de herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Vodafone Beni Ara servisini tekrar açabilmek için cep telefonundan *149*1# tuşlaması yaparak servisi kullanması mümkündür. SMS ile başvuru için ise EKLE yazıp 8090’a ücretsiz SMS göndermek mümkündür. Böylece Vodafone Beni Ara servisi tekrar aktif hale getirilebilir.

VODAFONE ÖDEMELİ ARAMA SERVİS DETAYLARI NEDİR?

Vodafone ödemeli arama servis detayları şu şekilde sıralanır;

 • Vodafone Beni Ara servisi, tüm Vodafone bireysel aboneler için uygudur.
 • Servis kapsamında araması kabul edilen aboneler ücret ödemek zorundadır.
 • Beni Ara Servisini kullanarak görüşmeyi onaylamayan kişilerden ücret talep edilmez.
 • Beni Ara Servisini kullanarak görüşmeyi onaylayan kişilerden 0,80 kuruş ücret talep edilir.
 • Beni Ara Servisinin reddedilmesi durumunda çağrının otomatik olarak reddi sağlanır ve kişi bir daha bu konuda talep almaz.
 • Bir kere reddedilmiş bir kişiden tekrar arama talebi almak için abonelerin tekrar Beni Ara servisine giriş yapması gerekir.
 • Kişi istediği zaman kendisine gelen beni ara taleplerini engelleyebilir.
 • Engelleme listesinde en fazla 20 numara bulunma hakkı vardır.

 

Derin Erdoğan {Derin}

“Vodafone Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?” üzerine 1 yorum

 1. Afrin dedi ki:

  dayıcım ellerine sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir